Monday, January 18, 2021
рекламно место 1

Филм

Во Охрид почнува 3-то издание на „Beach Film Festival“

Со светска премиера на филмот „Сплавот“ (The Raft) на режисерот Одед Раз, вечерва на плажата пред хотелот „Холидеј М“ во населбата Св. Стефан во...

ИЗВАДОК ОД ФИЛМОТ „ГОЛЕМИОТ ДИКТАТОР“ (THE GREAT DICTATOR) – НАЈУБАВИОТ ГОВОР НА СИТЕ ВРЕМИЊА

Големиот диктатор е американски политички сатиричен комедија-драма филм, напишан, режиран, продуциран, постигнат во кој глуми британскиот комичар Чарли Чаплин по традицијата на многу други...
- Advertisment -

денешни вести