Saturday, January 23, 2021
рекламно место 1
дома СПОРТ

СПОРТ

МВР со апел до навивачките групи пред натпреварот Македонија-Косово

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека се преземени сите потребни мерки за беспрекорна организација и одигрување на фудбалскиот натпревар од полуфиналето од...

Ливерпул за прв пат од 1953 година прими седум гола на еден натпревар

Ливерпул вчеравечер загуби од Астон Вила во мечот од 4. коло на шампионатот на Англија со 7:2.Актуелниот шампион на земјата прими седум погодоци на...

Лукаку проговори за критиките додека играше за Јунајтед, па направи споредба со Интер

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку зборува за критиките со кои се соочи додека играше за Манчестер Јунајтед.– Кога играв во Англија, тие рекоа дека...

ТРАГЕДИЈА: Загина поранешен фудбалер на Милан

Светските медиуми објавуваат дека загинал Симонлука Агаконе, фудбалер од академијата на Милан.Во несреќата со него загинал и Матео Равето, кој исто така бил фудбалер.Според...

Солскјер по стативите на Брајтон: Среќа Мурињо што не беше овде да ги мери головите

Манчестер Јунатед денеска го совлада Брајтон во трилер натпревар со 2-3 на гости, тимот на Солскјер пет пати се спасуваше откако домашните играчи во...

Навивачите на Тотенхем си играат мајтап со Шкендија: Се надеваме дека имате барем интернет! (ФОТО)

Екипите на Шкендија и на Тотенхем ќе се сретнат во следната квалификациска рунда во Лига Европа, бидејќи тетовскиот клуб беше подобар во дуелот против...

Одложено јубилејното 50 издание на „Златен Гонг“

Управниот одбор на Боксерската федерација на Македонија, донесе одлука да го одложи одржувањето на „Златен Гонг 2020“ поради пандемијата на коронавирусот.Оваа година традиционално во...

Комити во еуфорија и радост по победата на Вардар (ВИДЕО)

Најверните вардарови навивачи Комитите збеснаа од радост на голот на Матеј Цветановски со кој Вардар го победи својот најлут градски ривал Шкупи во денешното...

Арената се затвара – Вардар и Работнички ќе си бараат нов стадион за домашните натпревари!

Со цел теренот за дуелот со Косово на 8 октомври да биде поправен, Арената во Скопје се затвора и тоа веднаш по попладневниот меч...

Јунајтед носи светски шампион на „Олд трафорд“

Манчестер јунајтед ќе се обиде на „Олд трафорд“ да донесе светски шампион кој моментно настапува за Барселона, Антоан Гризман.Францускиот репрезентативец беше на радарот на...

Ѓоковиќ дисквалификуван: Еве зошто судиите го исфрлија од турнирот (ВИДЕО)

Тенисерот број 1 во светот, Новак Ѓоковиќ е дисквалификуван од US OPEN.Неверојатно, Новак со топка го погоди линискиот судија и судиите решија да го...

Борко со емотивна порака за својот син, еве како тој го бодреше тато (ФОТО)

Цела Македонија вчера се радуваше на успехот на Борко Ристовски, но најголема поддршка му беше неговото дете.Синот Душан преку ТВ-екраните го бодреше својот татко,...
- Advertisment -

денешни вести