Категорија на прелистување

ВЕСТИ

Стоилковски: Анастасов од СДС излажа, Пробиштип се труе со тешки метали, а тој реди соларни панели

радоначалникот од СДС, Драган Анастасов, во 2021 година ветуваше дека до 2023 ќе го затвори овој извор на опасни тешки метали во близина на пазарот во градот. 12 милиони тони…
Повеќе ...

СДСМ ја започна предкампањата со украден слоган од холандски синџир на супермаркети (ФОТО)

Со логото на СДСМ и со слоганот „Повеќе за сите” утрово скопјани ги дочекаа стотици билборди низ главниот град на Македонија. Само со мала проверка, може да се заклучи дека…
Повеќе ...

Силјановска, Пендаровски, Таравари, Jaкимовски, Ванковска, засега потврдени кандидати за претседател

На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час најголемите политички партии ги соопштија своите претседателски…
Повеќе ...

На Ковачевски и Спасовски ќе им плаќаме по 2.500 евра месечно апанажа уште година дена

Поранешниот премиер Димитар Ковачевски и поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски ќе земаат апанажа пренесува Блумберг Адриа. Пред десетина дена, во речиси…
Повеќе ...

Милошоски: Очекуваме на 24-ти април, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и нашата коалиција, да има најмалку…

Во однос на против кандидатите на професорката Силјановска Давкова во претседателската трка, Милошоски вели дека е добро што има повеќе кандидати и веројатно ќе има уште некој…
Повеќе ...

Силјановска-Давкова пријавена на повикот за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на…

Во врска со Јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Република Македонија ја информираме јавноста дека крајниот рок за поднесување на пријава истекува…
Повеќе ...

Маја Јорданова, службеничка од „Пошта“ добила бизнис од Електрани вреден 7 милиони евра

Истражувачката репортерска агенција (ИРЛ) открива потенцијален скандал со тендерите во ЕСМ каде е замешана службеничка вработена во Пошта. Во нивното истражување велат дека Маја…
Повеќе ...

Четврт степен декубит и повеќе од 30 бактерии добил Леонид за време на лекувањето во македонското…

Четврт степен декубит и повеќе од 30 бактерии добил Леонид за време на лекувањето во македонското јавно здравство. Само Господ ми рече изнеси го син ти од таа болница. Вака за…
Повеќе ...

Николоски објаснува како е местен тендерот во РЕК Битола: Со парите што ќе отидат во џебот на…

Би сакале да го прашаме менаџерскиот тим на Електрани на Македонија и особено шесте лица потпишани на договорот за јавна набавка кој што сакам повторно да ги прочитам, Пеце…
Повеќе ...