Категорија на прелистување

Музика

Песните на Бијонсе се дефинитивно хит за сите жени во светот – Погледнете ги 5-те “химни”…

Кога станува збор за светската Бијонсе , со сигурност може да кажеме дека се работи за ѕвезда, жена која претставува модел на однесување за многу жени ширум светот. Име кое е
Повеќе ...

ВИДЕО: ДиЏеј Бабура Јуниор со нов хаус микс заедно со вилионистот Виктор Ангелов

Младиот познат ДиЏеј Бабура Јуниор деновиве сними одличен комерцијален хаус микс во присуство на виолина заедно со Виктор Ангелов. Ова е уште еден доказ дека Бабура Џуниор, не
Повеќе ...

Криси Тејген и Џон Леџенд очекуваат трето дете – Веста ја откриваат во новиот спот на Џон

Криси Тејген и Џон Леџенд ќе станат семејство од пет членови! Криси Тејген и Џон Леџенд, наводно, го очекуваат своето трето дете заедно, а веста ја откриваат во музичкото видео
Повеќе ...

Словенечкиот гудачки квартет „Дисонанс“ денеска на програмата на „Охридско лето“

Деветиот фестивалски ден на годинешното издание на „Охридско лето“ резервиран за концертот на словечениот гудачки квартет „Дисонанс“, во состав Јанез Подлесек како прва виолина,
Повеќе ...

ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДЕНО – Евровизија се сели во Америка, се менуваат правилата, ќе трае со…

По повеќегодишни гласини, полупотврди и изјави на анонимни извори, конечно и официјално е соопштено дека најпопуларното музичко натпреварувањето во Европа, Евросонг, пристигнува
Повеќе ...

Заразен хит кој ќе го слушате повеќепати: Теа Трајковска ја објави „Сенки“ (ВИДЕО)

И покрај пандемијата со коронавирусот, дел од македонската естрада твори и во вакви услови. Една од нив е познатата пејачка Теа Трајковска, која последниве неколку месеци работеше
Повеќе ...

„Моја малена“ на Саша Ковачевиќ доби нова верзија: Слушнете како звучи песната испеана од…

Миленикот на балканската публика, Саша Ковачевиќ неодамна во јавноста го промовираше својот најнов проект со наслов „Метаморфозис“ кој содржи 4 песни снимени во модерен латино
Повеќе ...