Monday, January 18, 2021
рекламно место 1

Музика

ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДЕНО – Евровизија се сели во Америка, се менуваат правилата, ќе трае со недели!

По повеќегодишни гласини, полупотврди и изјави на анонимни извори, конечно и официјално е соопштено дека најпопуларното музичко натпреварувањето во Европа, Евросонг, пристигнува во Америка.Американското...

Заразен хит кој ќе го слушате повеќепати: Теа Трајковска ја објави „Сенки“ (ВИДЕО)

И покрај пандемијата со коронавирусот, дел од македонската естрада твори и во вакви услови. Една од нив е познатата пејачка Теа Трајковска, која последниве...

Тамара Тодевска откри кој е крив за грешката со текстот на химната

Тамара Тодевска гостуваше во студиото на „Репортер“, каде ја интервјуираше новинарката Александра Георгиев.Тодевска зборуваше за сите перипетии со одземеното прво место од гласовите од...

AFTERMATH – Македонско возбудливо творештво во новиот музички свет

Дали слушате македонска РОК музика? Сигурно сте запознаени со нашите најпознати музички изведувачи и ги знаете нивните  хитови. Но, пред да се пожалите дека...

„Моја малена“ на Саша Ковачевиќ доби нова верзија: Слушнете како звучи песната испеана од македонскиот талент Тони (ВИДЕО)

Миленикот на балканската публика, Саша Ковачевиќ неодамна во јавноста го промовираше својот најнов проект со наслов „Метаморфозис“ кој содржи 4 песни снимени во модерен...

Сања Барби: Ваква песна рап и турбо-фолк на македонската сцена уште немате слушнато (ВИДЕО)

Фолкерката Сања Цинцева го промовираше видеото за темата „Барбика кралица“ која што ја сними заедно со Џамбо Агушев. Станува збор за рефрен кој што...

Две години од смртта на Оливер Драгојевиќ – Семејството, музиката и морето беа неговата најголема љубов

Нема човек кој не ги сакал и знаел неговите песни, а кога Оливер Драгојевиќ на 29 јули 2018 година на 71 година ја загуби...

Освен ајварот, Дуа Липа ги присвои питата, бурекот и сармата како албански традиционални јадења (ВИДЕО)

Дуа Липа, која деновиве е главна тема на домашните и регионалните медиуми, заради пропагандата на идејата за „Голема Албанија“ и изјавата дека ајварот е...
- Advertisment -

денешни вести