Категорија на прелистување

Твоја Општина

Се отвори Дневен центар за лица кои што имаа телесна и интелектуална попречеснот во Гази Баба,…

Како што кажа и Боби и Јане ова претставува убав и значаен момент во општина Гази Баба бидејќи овој Центар за лица кои што имаа телесна и интелектуална попреченост, претставува
Повеќе ...

СКАНДАЛ во детска градинка во Велес: Воспитувачка ги терала децата да пушат електронски цигари

Огромен СКАНДАЛ се случил во детската градинка „Димче Мирчев“ во Велес. Како што е пријавено, воспитувачка ги терала децата да пушат електронски цигари. Според наши извори,
Повеќе ...

Новогодишен спектакл во Гази Баба: Над 3.000 луѓе на плоштадот во Автокоманда

Градоначалникот на Гази Баба преку статус на Фејсбук пишува дека 3.000 дечиња вечерва добиле новогодишни пакетчиња од Дедо Мраз. „Нема ништо повредно на светот од детската
Повеќе ...

Блесна новогодишната елка под вода во Охрид, таа носи моќна симболика – еве во чија чест е накитена

Клубот за подводни дејности Охрид, традиционално ја накити елката на градското пристаниште. Елката под вода е атракција, но крие моќна симболика. Таа е поставена во чест на
Повеќе ...

Ѓорѓиевски: Посветени сме на финализирање на почнатите капитални проекти, Кисела Вода првпат во…

Се трудиме со мојот тим да ги завршиме оние проекти кои ни се отпочнати, во однос на инфраструктурата. Во наредните две недели имам отворање на два сериозни капитални проекти во
Повеќе ...

Муцунски: Отворена е нова детска градинка во Аеродром со капацитет за згрижување на 200 деца

Новоизградениот објект „Црвенкапа“ во рамките на детската градинка „Срничка“ денеска официјално беше пуштен во употреба во Општина Аеродром. На настанот свое присуство и обраќање
Повеќе ...