Категорија на прелистување

Црна Хроника

И возилото било одземено со пиштол во глава – нови детали за пукањето во Тетово

Од СВР Тетово споделуваат нови детали за вчерашниот оружан инцидент во Тетово, кога од возило во движење беше пукано кон семејна куќа. Вчеравечер во 22.45 часот во СВР Тетово,…
Повеќе ...

ДЕТАЛИ ЗА ПРЕТРЕСОТ во Идризово – Откриена поголема количина недозволени предмети

Поголема кличина на недозволени предмети се откриени при претресите што утрово беа извршени во Казнено поправната установа Идризово со цел обезбедување доказни материјали,…
Повеќе ...

Осум лица повредени во сообраќајка меѓу две возила, возачите имале 17 и 19 години

На локалниот пат од с.Лисичани за с.Пласница во близина на с.Лисичани вчера вечерта околу 15 минути пред полноќ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со…
Повеќе ...

ПРАШАЊА ЗА УНИВЕРЗАЛНА на кои Ковачевски и Костадиновска треба да одговорат (ВИДЕО)

Секој ден со СДС и ДУИ на власт губи Македонија, губи Скопје, губи народот дел од своето. Поради неодговорноста на Димитар Ковачевски и Бисера Костадиновска Стојчевска кон…
Повеќе ...

Син му ја уби Данка, а тој тагува по марулите: Шокантна изјава на таткото на убиецот

Срѓан Јанковиќ (50), работник во Јавното претпријатие за комунални дејности „Водовод“ од Бор, е во притвор поради сомнение дека ја убил Данка Илиќ (2). Според кривичната пријава,…
Повеќе ...

ТРАГЕДИЈА: Млада скопјанка почина, нејзиното бебе се бори за живот по тешка сообраќајка

39-годишна скопјанка почина на скопските клиники, по тешка сообраќајна незгода која се случи во саботата на патниот правец Велес – Скопје, со тешки повреди во несреќата се здобило…
Повеќе ...

Ужасната вистина ја однесе во гроб: Братот на убиецот на Данка почина во притвор, една работа…

Далибор Драгијевиќ (40), кој ноќеска почина во полициската станица во Бор, признал дека му помогнал на својот брат Дејан да се ослободи од телото на Данка Илиќ, дознава „Блиц“.…
Повеќе ...

Уапсен сторител на кривично дело “изнуда”: Под закани му исплатиле 180.000 евра, а не му биле доста

На 05.04.2024 во СВР Скопје, М.Г. од Скопје пријавил дека од ноември 2023 до денот на пријавување, лицето И Ј. од Скопје во повеќе наврати му изнудувал парични средства упатувајќи…
Повеќе ...