Категорија на прелистување

ЗБОР ТЕМА

„Грев ли е борбата повторно да освоиме простор кој минатата влада го предаде со штетните договори“

Грев ли е борбата повторно да освоиме простор кој минатата влада го предаде со штетните договори, изјави премиерот и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски  за „Анализа“…
Повеќе ...

Ребаланс на Буџетот во втората половина на јули, шест милијарди денари за 150 проекти на општините,…

Премиерот Христијан Мицкоски вечерва изјави дека доколку се биде како што треба, во втората половина на јули ќе има ребаланс на државниот Буџетот. Ако биде се како што треба, во…
Повеќе ...

Мицкоски: Инвестицијата во ветерниот парк од 450 милиони евра ќе донесе нови 100 милиони евра во БДП

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски, кој првиот ден како премиер го почна од Штип, најави дека инвестицијата за ветерниот парк која официјално ќе биде објавена утре, ќе…
Повеќе ...

Претседателката Сиљановска Давкова ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот избор, посакувајќи им…
Повеќе ...

Д-Р Шокаровски повторно МЕДИЦИНСКИ ДИРЕКТОР на Кардиохирургија

Министерот за здравство Арбен Таравари денеска потврди дека доктор Марјан Шокаровски е вратен на позицијата медицински директор на Клиниката за кардиохиругија за време на викендот…
Повеќе ...

Тошковски се врати во министерската фотелја во Внатрешни работи

Денеска во Министерството за внатрешни работи, досегашниот министер Назим Буши ја предаде должноста министер за внатрешни работи на новоименуваниот министер Панче Тошковски, кој…
Повеќе ...

Мицкоски: Мојата визија е насочена кон економски раст, социјална кохезија и меѓународна соработка

Денес имав чест да ја преземам функцијата премиер од мојот претходник. На церемонијата во просториите на Владата, како новоизбран премиер, акцентирав дека ќе ги почитувам…
Повеќе ...