Категорија на прелистување

Актуелности

Стојаноска: СДС ги брани интересите на ДУИ за да не падне од власт и да не одговараат за сторениот…

„ВМРО-ДПМНЕ издржа на сите притисоци и надворешни и внатрешни, тоа е таа конзистентност во ставовите. И показна вежба за тоа како може кога се има цврст став со силни аргументи и …
Повеќе ...

Почна штрајкот во ФЗОМ: Нема исплата на боледувања, породилно, барања за рехабилитација и ортопедски…

Од денеска почна штрајкот на вработените во Фондот за здравство на Македонија. Нема исплата на боледувањата, породилно, барања за рехабилитација и ортопедски помагала, како и…
Повеќе ...

Османи: Кога ќе има втор премиер Албанец, нема да биде тема за коментирање и ќе се нормализира…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во врска со слчувањата во Алијанса за Албанците утрово во „Студио 10“ на ТВ24 рече дека изборот на премир Албанец е голем успех за…
Повеќе ...

Студентите на протест пред МОН: Ќе бараат исплата на стипендии, ваучери за превоз, реконструкција на…

Преку протест студентите ќе искажат револт од ненавремената исплата на продолжените студентски стипендии, од задоцнетите исплати на ваучерите за превоз, од доцнењата со исплатите…
Повеќе ...

Се судрија крилата на Села и Таравари, свикана седница за промена на претседателот

Претседателот на Централното собрание на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, на прес-конференција во седиштето на партијата во Тетово објави дека свикува седница на ова партиско…
Повеќе ...

Мицкоски од Тринген: ПОКАЖАВМЕ ДЕКА НЕ СМЕ СИТЕ ИСТИ, се наоѓаме пред голема ИСТОРИСКА ПОБЕДА

Од ова место можеме сите ние заедно да си признаеме дека за жал генерациите кои го наследија македонскиот великан Гоце Делчев можеби не успеаја во тоа што тој го остави како свој…
Повеќе ...

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ на гробот на Гоце Делчев: Битката за Македонија која Делчев ја доби е…

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од потпретседателот Владо Мисајловски, во состав од членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Марија Митева, претседателот на Правна Комисија Панче Тошковски и…
Повеќе ...

Владата размислува дали да ги врати парите на граѓаните кои вадат нови документи иако им важат

Владина работна група составена од претставници на Министерствата за вантрешни работи, надворешни работи, правда, транспорт и врски во следните неколку дена ќе треба да најде…
Повеќе ...

Мајскиот договор е мртов: Принципот победник со победник веќе не важи, го наруши ДУИ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски за дневникот на Сител истакна дека принципот победник со победник не важи за ВМРО-ДПМНЕ затоа што истиот е веќе нарушен од трана на…
Повеќе ...