Sunday, January 17, 2021
рекламно место 1
дома СПОРТ Фудбал

Фудбал

Ливерпул за прв пат од 1953 година прими седум гола на еден натпревар

Ливерпул вчеравечер загуби од Астон Вила во мечот од 4. коло на шампионатот на Англија со 7:2.Актуелниот шампион на земјата прими седум погодоци на...

Лукаку проговори за критиките додека играше за Јунајтед, па направи споредба со Интер

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку зборува за критиките со кои се соочи додека играше за Манчестер Јунајтед.– Кога играв во Англија, тие рекоа дека...

ТРАГЕДИЈА: Загина поранешен фудбалер на Милан

Светските медиуми објавуваат дека загинал Симонлука Агаконе, фудбалер од академијата на Милан.Во несреќата со него загинал и Матео Равето, кој исто така бил фудбалер.Според...

Солскјер по стативите на Брајтон: Среќа Мурињо што не беше овде да ги мери головите

Манчестер Јунатед денеска го совлада Брајтон во трилер натпревар со 2-3 на гости, тимот на Солскјер пет пати се спасуваше откако домашните играчи во...

Комити во еуфорија и радост по победата на Вардар (ВИДЕО)

Најверните вардарови навивачи Комитите збеснаа од радост на голот на Матеј Цветановски со кој Вардар го победи својот најлут градски ривал Шкупи во денешното...

Јунајтед носи светски шампион на „Олд трафорд“

Манчестер јунајтед ќе се обиде на „Олд трафорд“ да донесе светски шампион кој моментно настапува за Барселона, Антоан Гризман.Францускиот репрезентативец беше на радарот на...

Се огласи таткото на Меси- овие зборови фановите ги примија со солзи во очите

Хорхе Меси, таткото на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, изјави дека фудбалерот може да остане во каталонскиот клуб и следната сезона.Како што објави „Deportes...

Таткото на Меси веќе е во преговори со Манчестер сити

Таткото на капитенот на Барселона, Лионел Меси, Хорхе, кој истовремено е и агент на играчот, веќе започна преговори со Манчестер сити. Англиската страна ја...

ВИДЕО: Уапсен капитенот на Манчестер Јунајтед!

Хари Мекгваер, капитенот на Манчестер Јунајтед, беше уапсен на грчкиот остров Миконос.Според извештаите во медиумите, тој се судрил со група Британци, по што полицијата...

Македонците ги чека богата награда во Тирана ако ја поминат Ц. Звезда!

Двајцата доскорешни првотимци на најтрофејниот македонски клуб Вардар, Кристијан Тошевски и Филип Најдовски, кои месецов ја засилија албанска Тирана и обезбедија второ коло во...

Една слика, 1.000 зборови: Меси во соблекувалната по дебаклот на Барса (ФОТО)

Фудбалерите на Барселона синоќа доживеаја неверојатна катастрофа откако во четвртфиналето во Лигата на шампионите беа поразени од Баерн со 8:2.Веќе трета година по ред...

Партизан продаде нов бисер во Јунајтед за 12 милиони евра!

Партизан успеа да му го продаде младиот талентиран напаѓач Филип Стевановиќ на Манчестер јунајтед за неверојатни 12 милиони евра.Тимот од „Олд Трафорд“ повторно реши...
- Advertisment -

денешни вести