Категорија на прелистување

Ракомет

Македонија денеска на испит: Победа над Аргентина единствена опција за пласман во главната фаза на…

Македонската ракометна репрезентација вечерва со почеток од 18 часот во „Таурон арена“ во Краков ќе ја има последната шанса со победа над директниот конкурент Аргентина да
Повеќе ...

Борко со емотивна порака за својот син, еве како тој го бодреше тато (ФОТО)

Цела Македонија вчера се радуваше на успехот на Борко Ристовски, но најголема поддршка му беше неговото дете. Синот Душан преку ТВ-екраните го бодреше својот татко, а по мечот,
Повеќе ...

Голема надеж за Македонија – се отвори нова можност за ракометарите сепак да играат на СП во Египет

Македонија остана без вајлд-карта минатиот месец за настап на Светското првенство (СП), кое треба да се одржи во Египет, откако ИХФ им ги додели на Полска и Русија, но сега се
Повеќе ...