Thursday, June 1, 2023
рекламно место 1spot_img
домаЖИВОТВкусовиИСФРЛЕТЕ ГИ СИТЕ МАСНОТИИ ОД ТЕЛОТО СО ПОМОШ НА ОВОЈ ПИЈАЛОК

ИСФРЛЕТЕ ГИ СИТЕ МАСНОТИИ ОД ТЕЛОТО СО ПОМОШ НА ОВОЈ ПИЈАЛОК

Кога се работи за маснотиите во човечкото тело , тогаш сигурно секој од нас го интересира, бидејќи најголем процент од популацијата се храниме нездраво и имаме проблеми со холестеролот. Постојат два вида холестерол – едниот е добар, а другиот е лош што може да предизвика болести на срцето и крвните жили. Кога станува збор за борба против лошиот холестерол, не постои подобар избор од грејпфрутот. Во комбинација со целерот и ѓумбирот тој го намалува лошиот холестерол и ги штити крвните жили. Пробајте ја оваа комбинација на пијалок , и уверете се самите во резултатите.

Потребни состојки:

  • 1 грејпфрут
  • 2 гранчиња целер
  • 1 дрвце магдонос
  • 1/4 олупен лимон
  • 3 парчиња ѓумбир

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добиете густ пијалак.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани