Категорија на прелистување

Парламентарни 2024

Мицкоски: Поставени контурите на рамката за коалицискиот потенцијал, луѓето на прво место

Претпладнево одржав состанок на кој ги поставивме контурите на рамката врз која ќе го градиме коалицискиот потенцијал со останатите партии и каде фокусот ќе бидат луѓето на прво…
Повеќе ...

Мицкоски: Ви благодарам народе!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер на Република Македонија после вчерашната убедлива победа на двојните избори им се заблагодари на македонските граѓани, притоа испраќајќи порака…
Повеќе ...

Во новиот собраниски состав ВМРО-ДПМНЕ ќе има 58 пратеници, ДУИ 19, СДСМ 18, Вреди 13, а Левица и…

поред првичните резултати од вчерашните парламентарни избори што Државната изборна комисија ги објави утрово на својата веб-страница, од обработени над 99,27 проценти од гласовите,…
Повеќе ...

ЗЛЕЗНОСТ ДО 15 ЧАСОТ: За претседателските избори 33,73 отсто, а за парламентарните 37,44 проценти

До 15 часот пристигнати се податоци за излезеност на гласачите за претседателските избори од 2 271 избирачки места. Од вкупно запишани 1 172 912 гласачи на овие избирачки места,…
Повеќе ...

ФОТОГРАФИЈА НА ДЕНОТ: Македонецот нема да дозволи да биде победен – Пиреј е тоа!

Еве зошто нема Македонецот да дозволи да биде победен. Еве зошто и како Македонецот опстоил 3000 години. Пиреј е тоа!- ова се само дел од коментарите оставени под ФОТОГРАФИЈАТА НА…
Повеќе ...