Friday, September 29, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИТрагедија во Украина, почина докторот на репрезентацијата од коронавирус

Трагедија во Украина, почина докторот на репрезентацијата од коронавирус

Антон Худаев, докторот на репрезентацијата на Украина почина на 48-годишна возраст како последица на коронавирусот.

Докторот на репрезентација за жал не го победил вирусот, бил вклучен на респиратори, но тоа за жал не помогнало.

Худаев од 2016 година беше дел од стручниот штаб на Украина.

Сумна новина у таборі Збірної України… Відійшов у Вічність лікар національної команди України Антон Худаєв. Йому…

Публикувахте от Ukrainian Association of Football в Събота, 25 юли 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани