Sunday, May 21, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИМакедонија50-тина родители и 60 деца со посебни потреби останаа 20 часа без...

50-тина родители и 60 деца со посебни потреби останаа 20 часа без струја во хотелот на ЕЛЕМ на Шапка

50-тина родители и 60 деца со посебни потреби 20 часа се заглавени без струја во хотелот на ЕЛЕМ на Шапка.

„Немаме никаква информација, никој ништо не ни кажува. Има дечиња кои навистина веќе не можат да издржат. Ладно е. Родителите не можат ниту да ги пресоблечат, ниту да ги нахранат децата во колички. Навистина сме во ситуација за која веднаш треба да се реагира“, вели Сузана Стојановска, родител, во телефонски разговор за Сител ТВ.

Единствениот одговор којшто го добиле од менаџментот на хотелот бил, уште од утрово, дека за половина час би имало струја, но веќе 20 часа лицата се без електрична енергија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани