Tuesday, June 28, 2022
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИБрус Вилис ќе паузира од актерството поради здравствена состојба

Брус Вилис ќе паузира од актерството поради здравствена состојба

Bruce Willis, here in 2019, is taking a step back from acting.

Брус Вилис страда од здравствена состојба која влијае на неговите когнитивни способности и ќе паузира од актерството, сподели неговото семејство денес.
Во објавата на проверениот Инстаграм профил на неговата ќерка Румер, натписот на фотографијата на актерот „Умри машки“ гласи: „До неверојатните поддржувачи на Брус, како семејство сакавме да споделиме дека нашиот сакан Брус има некои здравствени проблеми и неодамна му беше дијагностицирана афазија, која влијае на неговите когнитивни способности“.
„Како резултат на ова и со многу размислување, Брус се оддалечува од кариерата што му значеше толку многу“, продолжи натписот. „Ова е навистина предизвикувачки период за нашето семејство и ние сме многу благодарни за вашата континуирана љубов, сочувство и поддршка“.

Според клиниката Мајо, афазијата е „состојба што ви ја одзема способноста за комуникација“ и може да биде предизвикана од мозочен удар, повреда на главата, тумор на мозокот или болест.

Понатаму беше напишано дека семејството „се движи низ ова како силна семејна заедница и сакаше да ги привлече неговите обожаватели затоа што знаеме колку тој ви значи, како што вие му значите“.
„Како што Брус секогаш вели: „Живеј“ и заедно планираме да го направиме токму тоа“, се заклучува заедно со имињата на неговата поранешна сопруга Деми Мур, која исто така ја сподели објавата, нивните ќерки Румер, Скаут и Талула, како и неговата сегашна сопруга Ема и нивните ќерки Мејбел и Евелин.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани