Monday, October 2, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИТрагична вест од Холивуд - Почина Чедвик Бозман „Црниот Пантер“

Трагична вест од Холивуд – Почина Чедвик Бозман „Црниот Пантер“

Чедвик Бозман, актерот кој се прослави со улогата на суперхерој во блокбастерот „Црниот Пантер“, почина денес на 43-годишна возраст.

Младиот глумец пред четири години се борел со канцер на дебелото црево, а повеќето филмови во тој период ги снимал меѓу бројни операции и хемотерапии, пишува „Тајмс“.

Светот најмногу ќе го памети по култната улога „Црниот Пантер, но Бозман сними уште многу филмови кои ја величат афроамериканската заедница во САД, во период кога таму повторно се разгорува расизмот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани