Friday, September 29, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИСилен земјотрес ја стресе Грција

Силен земјотрес ја стресе Грција

Земјотрес со јачина од 5.1 степен според Рихтер беше регистриран во Грција, јужно од островот Идра, кусо пред 10.30 часот по локално време според Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од Атина.

Епицентарот бил во морскиот дел, 53 километри југоисточно од островот Идра, на над 100 километри од Атина, но беше почувствуван и во грчкиот главен град.

Засега нема информации за повредени или за причинета материјална штета.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани