Friday, September 22, 2023
рекламно место 1spot_img
домаСПОРТФудбалЛиверпул го прегази Челзи, „евро“ голови на мечот!

Ливерпул го прегази Челзи, „евро“ голови на мечот!

Тимот на Ливерпул има висока предност од 3:1 на полувремето во дербито против Челзи.

Новиот шампион блеска и штета што „Енфилд“ е празен и не може достојно да ја прослави титулата.

Кеита го отвори резултатот во 23-та минута со прекрасен гол од дваесетина метри, а неколку минути подоцна Арнолд постигна уште поубав гол од слободен удар.

Пред самиот крај на полувремето Вајналдум зголеми на 3:0, после една мешаница во казнетиот простор.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани