Категорија на прелистување

ВЕСТИ

ВИДЕО: Тешка сообраќајка пред влезот на Клинички – Смачкани автомобили, активирани воздушните…

Тешка сообраќајна несреќа вчера вечер се случи на булеварот „Мајка Тереза“, пред влезот на Клиничкиот центар. Според информациите на Курир од терен, во несреќата учествувале…
Повеќе ...

Едно лице почина, друго се бори за живот по повреди добиени во лифт во угостителски објект во Штип

Едно лице загина а друго се бори за живот во Клиничката болница- Штип од повреди добиени во несреќа, што според првичните информации се случила попладнево во лифт во угостителски…
Повеќе ...

Ахмети ги обвини СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за прегласувањето, а ги спомена и пушките

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено дека ставот во врска…
Повеќе ...

Ѓорѓи Божинов именуван за генерален секретар на кабинетот на Претседателката Силјановска Давкова,…

Претседателката на Македонија Гордана Сиљановска Давкова за генерален секретар на својот кабинет го именувала Ѓорѓи Божинов, пратник кој работел во Министерството за земјоделство,…
Повеќе ...

Бебе почина во охридската болница, било донесено во неконтактибилна состојба

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -Бебето претходно…
Повеќе ...

Мицотакис испраќа порака со предупредување: Новата Влада да го користи само името Северна Македонија…

Сакам уште еднаш да испратам порака со предупредување до новата Влада, да ја смени позицијата и да го користи само името Северна Македонија во и вон земјата, бидејќи во спротивно,…
Повеќе ...