Tuesday, June 28, 2022
рекламно место 1spot_img
домаЖИВОТДОКОЛКУ МРАЗИТЕ ДА ПЕГЛАТЕ, ОВА Е ВИСТИНСКАТА РАБОТА ЗА ВАС: Направете спреј...

ДОКОЛКУ МРАЗИТЕ ДА ПЕГЛАТЕ, ОВА Е ВИСТИНСКАТА РАБОТА ЗА ВАС: Направете спреј од три состојки и оставете ја пеглата ЗАСЕКОГАШ!

AKO MRZITE DA PEGLATE, OVO JE PRAVA STVAR ZA VAS: Napravite SPREJ od tri sastojka i odložite peglu ZAUVEK!

Корисничка на Инстаграм сподели одличен трик благодарение на кој никогаш повеќе нема да морате да го пеглате.

Пеглањето е домашна работа во која повеќето луѓе ни најмалку не уживаат, а една мајка Шантел Мила сподели трик кој ќе ви помогне да заборавите на пеглањето.

Се што ви треба се две шолји вода, лажица алкохолен оцет за да ја омекне вашата облека и лажица балсам за коса што ќе помогне да се омекнат влакната од материјалот за да се исправи.

Овие три состојки се мешаат во шише со распрскувач, а потоа се прска истутканата облека. После тоа, малку исправете ја и израмнете ја со раце облеката, пред да ја закачите на закачалка да отстои пет минути – и толку!

https://www.instagram.com/reel/CLbDmxiHz5b/?utm_source=ig_web_copy_link

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани