Monday, October 2, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИ„Доста е“ во Куманово – Протести против одлуката на РКЕ за поскапување...

„Доста е“ во Куманово – Протести против одлуката на РКЕ за поскапување на струјата

Граѓаните на Куманово излегоа на протест против поскапувањето на струјата.

„Ние денеска се собравме да протестираме поради тоа што доаѓаат големи цифри на фактури што навистина се неизмислени, не може човек да ги подмири, тие долгови се многу големи, и тоа нарочито кога е температурата над 30 степени, кога се користат само некои од домаќинските апарати. Повеќе гас се користи во домаќинствата затоа што се многу високи цените на електричната енергија“, вели жител за ТВ21.

Тој додава дека ќе продолжат да излегуваат на протести се додека не се намали цената на струјата.

„Доста е“ во Куманово – Марш против поскапувањето на струјатаРепортер: Алмедина Исмајли

Публикувахте от TV21 в Четвъртък, 6 август 2020 г.

„Доста е“ во Скопје – Марш против поскапувањето на струјатаРепортер: Ивана Рамаданова

Публикувахте от TV21 в Четвъртък, 6 август 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани