Thursday, November 30, 2023
домаВЕСТИТешка сообраќајка на патот Тетово-Скопје, автомобил се преврте на коловозот

Тешка сообраќајка на патот Тетово-Скопје, автомобил се преврте на коловозот

На автопатот Тетово-Скопје попладнево се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно возило заврши превртено на покривот, објави АЛСАТ.

Коловозната лента е во прекин, а сѐ уште нема податоци за евентуални жртви или повредени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани