Saturday, December 2, 2023
домаСПОРТФудбалШОК: Алегри преговара со нов клуб од топ лига

ШОК: Алегри преговара со нов клуб од топ лига

Италијанскиот стратег би можел да изненади со изборот на новиот клуб.

На Масмилијано Алегри му истече договорот со Јувентус и сега е слободен во изборот на новиот клуб. Пред две години го одби Реал, се шпекулираше за ПСЖ, но сопствениците на клубот од Париз сакаат да го задржат Тухел. Мурињо пак е сигурен во Тотенхем, се споменуваше Њукасл со новите сопственици. Сепак, денес се појави изненадувачка вест.

Имено, Алегри преговарал со Борусија Дортмунд. Контактот е воспоставен, Алегри сака да се врати на работа и е спремен во Борусија да прифати и помала плата од договорот кој го имаше со Јувентус.

Италијанецот според информациите е загреан за работата,  Фавр најверојатно во наредните денови ќе го напушти клубот, а Корк верува дека Италијанецот кој знае да оржи мир во соблекувалната и генерално има добар однос со играчите би можел да биде вистинско решение.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани