Sunday, January 24, 2021
рекламно место 1

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Кире Михаилов: Татко на малолетни деца, ме избркаа од работа затоа што напишав статус против власта

Добровечер драги сограѓани, соборци и добронамерници, но пред се Македонци. Јас сум Кире Михаилов од Струмица, еден во низата луѓе неистомисленици на оваа власт,...

Граѓаните контра смешните мерки на Филипче, ваквите мерки нема да помогнат во борбата со вирусот

Министерот за здравство Венко Филипче на прес конференција истакна нови мерки кои ги пропиша Комисијата за заразни болести кои според нив се очекува да...

Никола Тесла нè предупредил уште пред 100 години: Овие 3 човечки заблуди ќе го уништат светот!

Со текот на годините, овие заблуди некако успеале да се рашират и да станат доминантно уверување ширум светот. Токму затоа и никој не се...

Владата изгласа, наредните три дена ќе бидат „Викенд без ДДВ“

Во најавениот „Викенд без ДДВ“ кој ќе се случува на 10, 11 и 12 октомври, граѓаните ќе може да купат домашни производи и услуги...

Филипче ограничи собир на 4 луѓе, а во ЈСП има над 40

Тотална дезориентација и хаос кај власта, доколку се следат одлуките и состојбата поврзана со коронавирусот во Македонија. Ситуацијата веќе избега контрола, секој нов ден...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против реваншизам и терор врз граѓаните и политичките неистомисленици

ВМРО-ДПМНЕ за вечерва најави нов протестен марш во центарот на Скопје, но овој пат на друга рута – до Министерството за информатичко општество и...

Захариева – Неопходно e Македонија да ги признае историските реалности

Бугарија на времето прва ја призна независноста на Република Македонија. Бугарија одамна ги препозна модерните политички реалности. Таа секогаш ги поддржувала независноста и државниот...

НУК – Угостителите ќе опстанат ако добијат најмалку 250 милиони евра од четвртиот пакет

Од 470 милиони евра субвенции, грантови и кредити од четвртиот пакет економски мерки што ги усвои Владата, најмалку 250 милиони евра треба да им...

Додека Заев казнува граѓани, Албанија им ги простува казните

Додека кај нас се вршат присилни наплати и се зголемуваат казните за време на пандемија и економска криза, Владата во соседна Албанија донесе одлука...

Опрема под клуч, заболени доктори во битолска болница

КОВИД -19 удри и по здравствениот персонал, а сето тоа се случува поради недостиг на заштитна опрема. Имено, веќе подолго време здравствениот персонал апелира...

ПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

последно коментирани