Monday, January 18, 2021
рекламно место 1

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Андоновски во посета на берберницата која успеа да добие 250 илјади евра европски пари за развој на образованието и обучување наставници

Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ беше во посета на берберницата која земала 250 илјади евра европски пари за развој на образованието и обучување на наставници.Тој...

АПЕЛ ЗА ПОМОШ – Најважниот натпревар за велешката ракометна легенда Тони Шопов

АПЕЛ ЗА ПОМОШ : Да бидеме хумани и дел од тимот на Тони Шопов за да го победи овој најважен натпревар кој се вика...

Откази секојдневно се нижат: Од „8 Септември“ заминува главниот инфектолог, отказ дала и докторка од Инфективна

Една докторка – инфектолог дала отказ од Клиниката за инфективни болести и планира да замине да работи во приватна болница, а исто така и...

Филипче демантиран од директорот на „8-ми Септември”, нема слободни болнички кревети

Бројот на новозаразени од Ковид-19 рапидно расте. Болниците во државава се преполни со пациенти. На сите инфективни одделенија во моментот се наоѓаат над 400...

Совршена зимница: Најдобриот сос од домати

Ако се подготвувате за зимата, не смеете да го заборавите сосот од доматиПотребни состојки:-5 кг домати-2,5 лажици сол-5 лажици шеќер-2 лажици алкохолен оцет– Црн...

Бугарија со тонч до владата на Заев, нема попуштање за Гоце Делчев и историјата

Нов дипломатски пораз на владата на премиерот Зоран Заев. Помпезно најавуваната посета на Бугарија од страна на новиот министер за надворешни работи, Бујар Османи...

Филипче најави полициски час во Македонија!

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека доколку мерките за заштита од Ковид-19 не дадат резултат, ќе има препорака за рестрикција во движењето.Тој рече...

Скопско фризерско студио добилo над 270.000 евра европски пари за едукација

Скопско фризерско студио лоцирано во Аеродром, изминативе три години добивало грантови од над 270.000 евра преку програмата „Еразмус+“, која ја спроведува Националната агенција за...

ВМРО-ДПМНЕ: За една недела имаме 2000 заболени, бројка над која Филипче тврдеше дека нема да оди бројот на заболени

Кога ќе помислиш дека дното е пробиено, СДСМ те демантира. Од ден во ден имаме се повеќе заразени од коронавирус, стои во денешното соопштение...

Временска прогноза: Сончево време со умерена облачност

Скопје, 10 октомври 2020 (МИА) – Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер претежно од западен правец....

ПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

последно коментирани