ЦУК: Пожарот зад армиското стрелиште Пенуш се движи во насока кон Брегалница

Пожарот што се разви вчера далеку зад армиското стрелиште Пенуш кај Штип, како крак на големиот пожар на Серта, полека се движи во насока кон Брегалница, информираа од Центарот за…
Повеќе ...

РЕК Битола – душманско крадење преку “РУД Коп дооел”, “Марковски Компани” и “Дигер доо”- Битола

📌 РЕК Битола – душманско крадење преку “РУД Коп дооел”, “Марковски Компани” и “Дигер доо”- Битола, пишува на Фејсбук, Антонио Милошоски. ✒️ Држ.завод за ревизија на 11 јули 2024…
Повеќе ...

„Пуцко Петрол“ за 5 милиони евра ја купи зградата на „Бетон“ кај Министерство за економија

Управната зграда во Скопје на некогашниот градежен гигант Бетон која неодамна беше огласена на банкарски оглас како дел од извршна и стечајна постапка, е веќе продадена, дознава…
Повеќе ...

Кој асфалтира на Водно?!

На диво се асвалтира улица на падините на Водно. Жителите од околината реагираат дека на потегот над полициската станица Водно се асфалтира еден дел, а никој не знае по чиј налог…
Повеќе ...

ТОШКОВСКИ НА ТЕРЕН: Состојбата е подобрена, но им жаришта, граѓаните да пријавуваат сомнителни…

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски заедно со директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска беа на планината Серта, каде изминатите денови се…
Повеќе ...

Без плата три месеци и со старо возило: Екипа на Национални Шуми од Демир Капија до Серта дошла со…

Екипа на ЈП „Национални Шуми“ која учествува во гасењето на еден од пожарите во земјава, од Демир Капија до планината Серта дошла со теренско возило старо 38 години. Ова денеска го…
Повеќе ...

(ВИДЕО) Хеликоптери на МВР исфрлија над 68 тони вода врз пожари во реонот на Богомила и селата…

Два хеликоптера од Одделот за воздухопловни единици денеска дејствувале на повеќе локации каде што имаше пожари во реонот на Богомила, селата Габровник и Мокрени. „Хеликоптерот…
Повеќе ...

Мицкоски за СДСМ: Оставија буџет без 5 милијарди денари за пензионерите и без 3,7 милијарди денари…

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски, денеска присуствуваше на поставување на камен темелник за изградба на нова детска градинка во населено место Трубарево, во Општина Гази…
Повеќе ...