Thursday, January 21, 2021
рекламно место 1
дома ЖИВОТ Забава и Стил

Забава и Стил

Елена Ристеска – Ако не најдам партнер, планирам да си посвојам детенце

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен бизнис односно козметичката линија „ЕРА“.Пејачката гостуваше во естрадниот магазин...

5-ТЕ НАЈГОЛЕМИ СКУЛПТУРИ ВО СВЕТОТ

Низ историјата се појавиле многу скулптори чии дела го издржале тестот на времето. Можеби ги цениме поради нивната способност да создадат навистина реалистични фигури,...

ВИДЕО: „Кого ти ќе п*уеш“ – маж и жена се степале на плажа во Црна Гора, „летале“ и влечки

На интернет се појави снимка на која се гледа тепачка меѓу маж и жена на некоја плажа во Црна Гора.Постар маж со раце удирал...

ЕНТОНИ ХОПКИНС – МОЌ КОН СИТЕ ЧОВЕЧКИ ДАРБИ

Ентони Хопкинс ( Anthony Hopkins) (роден 31 декември 1937) е познат велски филмски, телевизиски и сценски глумец.Хопкинс се сметан за еден од најголемите и...

Хотел без ѕидови и без таван – Совршен за луѓето со авантуристички дух

Швајцарскиот хотел „Нул Штерн“ во превод (нула ѕвезди), е најуникатното нешто што сте го виделе и ги крши сите стереотипи за луксузните хотели ширум...

ФАСЦИНАНТНОСТА НА СЕВЕРНА НОРВЕШКА НИЗ ВИДЕО

Сергеј Луканкин, неверојатниот вљубеник во авантурите а воедно и професионален фотограф, ги овековечи островите Лофотен и Сења, при своето патување во Северна Норвешка.Совршените убавини...

МОЌТА НА ПРИРОДАТА НА ДЕЛО – ЛАБРАДОР ГИ УЧИ СВОИТЕ МАЛЕЧКИ ДА ПЛИВААТ

Овој внимателен и принципиелен татко ги учи своите најмили да пливаат, а воедно и ги топли срцата на сите оние што го гледаат.https://youtu.be/7tuQ_xiXNwc

5-ТЕ НАЈУНИКАТНИ КУЌИ ВО СВЕТОТ КОИ ЌЕ ВЕ ОСТАВАТ БЕЗ ЗБОР

Поголемиот дел од луѓето во Македонија но и на Балканот, живеат во едноставни апартмани или куќи, кои се слични меѓу себе по распоредот на...

ПРОШЕТАЈТЕ ПОКРАЈ ДИВАТА ПРИРОДА ВО МЕКСИКО НИЗ 10 МИНУТНО ВИДЕО

Местото наречено Ла Уастека Потосина во Мексико е еден од најубавите делови на светот. Инфраструктурно не е доволно развиен, но тоа има и добра...

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НАЈУБАВИТЕ ТВРДИНИ ВО РУСИЈА

Московскиот Кремљ е најпопуларната туристичка атракција во Русија, но не е единствена. Во Русија постојат десетина тврдини, а единствената разлика помеѓу нив и московската...

ХЕЛЕН МИРЕН – ЖИВЕЈТЕ ГО ЖИВОТОТ БЕЗ ГРИЖИ

Британската неверојатна актерка Хелен Мирен блеска во секоја смисла на зборот. И на нејзините години таа изгледа совршено , но исто така плени со...

5 ФИЛМОВИ КОИ ЌЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ЗАБОРАВИТЕ НА СИТЕ ТЕШКИ МОМЕНТИ

Преморени од обврски, преморени од работа, често на секој од нас му се случува да не сака да прави ништо освен да се смести...
- Advertisment -

денешни вести