Saturday, January 23, 2021
рекламно место 1
дома ЖИВОТ

ЖИВОТ

Македонка со прекрасна изведба го расплака жирито во Малта (ВИДЕО)

32-годишната Деница Апостоловска од Тетово, која веќе 5 години живее во Малта каде работи како чистачка, се појави на тамошното шоу „Malta’s got talent“...

Моќна порака: Не гледајте низ нечист прозорец бидејќи…

Млад пар се преселиле во нова куќа. Првото утро, додека појадувале, жената набљудувала како нејзината сосетка пружува алишта да се сушат.„Облеката не ѝ е...

„Кукавиците не се способни за љубов, љубовта е привилегија на храбрите”

Љубовта е неисцрпна тема. Многу нешта се кажани за љубовта и тие остануваат забележани.Ова се некои од нив, оние кои продираат до самата суштина...

Рецепт за крцкави ќофтиња од компири и сирење

Ако сте љубител на компири и сирење и на сите комбинации на овие две намирници, мора да ја пробате и оваа комбинација. Подготовката е...

ПОВЕЌЕ НЕ ИЗГЛЕДА ВАКА: Саша Ковачевиќ не бил на одмор во Турција, туку на операција (ФОТО)

Пејачот Саша Ковачевиќ, кој ни е чест гостин, деновиве открил дека во Турција не бил на одмор како што мислеле многумина, туку на операција.–...

Светот денеска ја слави насмевката

Светот денеска ја слави насмевката. По тој повод, следат неколку занимливости, факти и тривијалности околу сѐ тоа…Денот на насмевката е востановен 1999 година и...

Локалните жители скокаат во замрзнатото езеро за да го спасат ќелавиот орел, кој се бори со топката од мраз (Видео)

Набљудувачи на птици за спасување е работа во природа која исполнува голем број на луѓе! Една група птичји ентузијасти наишла на изненадувачки поглед: плевелот...

МОЖЕ ЛИ ЧИТАЊЕТО ДА ВЕ УСРЕЌИ?

Пред неколку години, постоела сесија во лондонскиот штаб на Школата за живот, која нуди иновативни курсеви за да им помогне на луѓето да се...

ТЕСТ – КОЈА ОД ОВИЕ ПЛАНИНИ БИ САКАЛЕ ДА ЈА ИСКАЧИТЕ?

Тестовите се секогаш интересна забава, но и момент кога дознаваме нешто повеќе за себе. Одвојте момент и погледнете ги овие неверојатни планински пејзажи, па...

Папагали отстранети од зоолошка градина: Многу ги пцуеле посетителите

Пет папагали од видот „Африканско сиво“ се верува дека си биле „лошо влијание“ и се разделени откако почнале да пцујат по посетителите. Од зоолошката...

Моника Белучи денес го слави својот 56-ти роденден, со безвременска убавина изгледа како воопшто да не се променила низ годините

Моника Белучи денес го слави својот 56-ти роденден. Актерката со безвременска убавина изгледа како воопшто да не се променила низ годините.Таа и пркоси на...

Панки за „Бекстејџ“: „Јас не сум криминалец, се најдов на погрешно место со погрешни луѓе“

Пред само неколку месеци во јавноста се прошири веста дека Сашо Каимовски Панки бил уапсен на граничниот премин Евзони при обид за влез во...
- Advertisment -

денешни вести