Thursday, November 30, 2023
домаВЕСТИБронзен медал од Президент КУП Г2 во Истанбул за Дејан Георгиевски

Бронзен медал од Президент КУП Г2 во Истанбул за Дејан Георгиевски

НОВИ БОДОВИ ЗА ОЛИМПИСКА НОРМА

Бронзен медал од Президент КУП Г2 во Истанбул.

„Не постои потешка работа на светот од тоа да држиш континуитет со врвни резултати во олимписки спорт, такви спортисти се неколкумина на балканот а меѓу нив е и Дејан Георгиевски !

Никогаш не е наш стил да се жалиме пред борба, Деки пред денешните борби не тренираше 10 дена, само за да може да настапи денес. Тие 10 дена за темпирана форма значат премногу, и покрај тоа фуриозно ги поминавме светските таеквондо велесили Турција и Азербејџан, во тесна борба за финале за жал пораз од олимпискиот шампион Сисе од Брегот на слоновата коска“ – напиша на својот профил Дарко Костовски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани