ТРАГЕДИЈА: Загина поранешен фудбалер на Милан

Светските медиуми објавуваат дека загинал Симонлука Агаконе, фудбалер од академијата на Милан.

Во несреќата со него загинал и Матео Равето, кој исто така бил фудбалер.

Според медиумите, тие со автомобил удриле во диви свињи кои им го попречиле патот и излетале од коловозот.

Агаконе имал само 39 години.