Тешка сообраќајка на патот Тетово-Скопје, автомобил се преврте на коловозот

На автопатот Тетово-Скопје попладнево се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно возило заврши превртено на покривот, објави АЛСАТ.

Коловозната лента е во прекин, а сѐ уште нема податоци за евентуални жртви или повредени.