БАНАНА, БАДЕМИ И ОВЕСНИ СНЕГУЛКИ. КОМБИНАЦИЈА ЗА ДОБРА ЕНЕРГИЈА И БОРБА ПРОТИВ ЛЕТНИТЕ ВИРУСИ

Потребни состојки:

– 2 замрзнати банани

– 100 грама овесни снегулки

– 70 грама бадеми

– 100 милилитри јогурт

– 1 лажичка чиа семе

Замрзнете ги бананите претходната вечер со цел да добиете посвежа и покремава содржина.

Ставете ги сите состојки во блендер и добро изматете.