Saturday, December 2, 2023
домаВЕСТИОсамна сонцето од Кутлеш на игралиштето во населба Хром (ФОТО)

Осамна сонцето од Кутлеш на игралиштето во населба Хром (ФОТО)

Граѓаните на населба Хром во знак на револт поради отстранувањето на македонските симболи од знамињата на институциите и плоштадите од страна на СДСМ, го нацртаа сонцето од Кутлеш на маалското игралиште. Велат дека македонските симболи се гордост на секој граѓанин и тие не смеат да бидат сквернавени од страна на ненародната власт.

Жителите на општина Ѓорче Петров се препознатливи по патриотизмот и овој пат тоа го докажаа со овој убав чин. Идејата за Македонија продолжува да живее.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани