Sunday, December 10, 2023
домаСПОРТНаскоро ќе се дознае судбината на Манчестер!

Наскоро ќе се дознае судбината на Манчестер!

На 13 јули ќе се дознае дали Манчестер Сите е казнет од натпреварувањата во УЕФА.

Премиерлигашот е казнет од УЕФА поради кршење на финансискиот фер-плеј, а и мора да платат казна од 30 милиони евра.

Сити испрати жалба до Судот, а конечната одлука на тимот од Манчестер ќе биде донесена за 12 дена.

Пресудата во овој случај ќе биде јавно објавена на 13 јули и тогаш ќе биде познато дали Сити и официјално ќе биде исфрлен од Европа или казната на УЕФА ќе биде укината или намалена.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани