Wednesday, December 6, 2023
домаВЕСТИАПЕЛ ЗА ПОМОШ: Заминал по печурки и 12 дена е исчезнат 25-годишниот...

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Заминал по печурки и 12 дена е исчезнат 25-годишниот Димитар Мицкоски

Исчезнат е 25-годишниот Димитар Мицковски, а неговото семејство и блиски бараат помош.

Тие велат дека последно го виделе пред 12 дена, кога заминал да собира печурки.

Димитар е висок е околу 180 сантиметри, а кога заминал бил облечен во тегет тренерки и црно капче.

Други информации, од каде е момчето и каде собирал печурки не е наведено. Ако некој го видел или знае нешто веднаш да пријави во полиција.

Isceznat e Dimitar Mickovski 12 dena, visok okolu 180 sm 25 godini oblecen vo teget trenerki i crno kapce ,posledno sto…

Публикувахте от Ane Ane в Вторник, 7 юли 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани