Српските навивачи во Германија не се тепале со Англичани туку со Албанци (ВИДЕО)

Полицијата потврди дека пресметката била помеѓу англиски и албански навивачи, а во неа не учествувале фанови на англиската репрезентација против која играат вечерва Србит

Иако по објавените снимки на социјалните мрежи беше објавено дека во Гелзенкирхен дошло до пресметка помеѓу српски и англиски навивачи, најновите информации од Германија велат дека српските фанови воделе пресметка со албански навивачи, пренесе Спорт 1.

Полицијата потврди дека пресметката била помеѓу англиски и албански навивачи, а во неа не учествувале фанови на англиската репрезентација против која играат вечерва Србите.

Албанија својот натпревар го играше вчера и загуби од актуелниот европски шампион, Италија со 2:1.

Comments are closed.