Има ли некој да го гони Бранко Тричковски за говор на омраза???

Социјалната мрежа фејсбук буквално зовре после објавата на Бранко Тричковски, познат по бранење на политиките на СДСМ-ДУИ и постојано плукање и навредување по неистомислениците.

Дали некој во државава ќе реагира на неговите постојани навредливи и нечовечни објави? Исто како и илјадници граѓани кои се судат за нешто напишано „што не е во согласност со стандардите на заедницата??? ОЈО??? МВР??? Вистиномер??? Фактчекери????

Погледнете ја неговата објава: