Вооружена група во Арачиново ги избркала сите полицајци оти сопреле лице кое управувало возило без валидни документи?!

Зачестија инцидентите со лица нечии синови и полицајци, при што подебелиот крај го извлекуваат полицајците, односно ги суспендираат, си даваат откази поради се поголемиот притисок врз нив и нивната служба. Така во недела е закажан протест пред ОВР Кочани поради суспензијата на четворица полицајци кои професионлано си ја извршувале својата доложност.

До редакцијата на порталот НЕТПРЕС пристигна информација од извори кои сакаа да останат анонимни дека во текот на вчерашниот ден во Арачиново четири полициски службеници на полициски пункт сопреле возило управувано од лице без никакви валидни документи. Лицето упатило навреди кон полициските службеници, по што побегнало од местото на настанот.

извор: netpress.com.mk