Вархеји од Тирана: Партнерството е тоа што му го нудиме за Западен Балкан

Еврокомесарот проширување и добрососедство, Оливер Вархеји, пристигна во Тирана, каде е пречекан од премиерот Рама, пред Конгресната палатала во која ќе се одржи Самитот ЕУ-Западен Балкан.

-Партнерство, тоа е тоа што го нудиме и тоа е причината што овој самит се одржува за првпат на Западен Балкан, изјави кусо Вархеји за медиумите.