Thursday, November 30, 2023
домаВЕСТИКовачки до власта: Следите, прислушкувате и сакате да заплашите, ниту ви поминувало,...

Ковачки до власта: Следите, прислушкувате и сакате да заплашите, ниту ви поминувало, ниту ќе ви помине

Следите, прислушкувате и сакате да заплашите. Ниту ви поминувало, ниту ќе ви помине. Доаѓа време за одговорност. За многу кратко време од сега ќе треба да кажете како и што сте работеле со државните ресурси. Цел ден оперативците на АНБ (Агенција за Национална Безбедност) Р.Ва., Р.Вр., и Г.К. го поминаа денот во Прилеп, стои во Фејсбук статусот на Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ.

Тој потсети дека денеска во Прилеп беше Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

– Ова на сликата е возилото на оперативците на АНБ во кое има соодветна опрема и е паркирано во близина на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. Во која НАТО држава Агенцијата за Национална Безбедност наместо да си ја работи работата што и е пропишана со Закон, се фокусира на следење и документирање на активностите на опозицијата? Ковачевски и Спасовски, за секое следење, прислушкување и тероризирање ќе одговарате! Ќе се потсетите на ветувањето кога за тоа дојде време, пишува Ковачки во својата објава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани