Почина легендарниот Аки Рахимовски

На официјалата фан страна на култната група Парни Ваљак се објави веста за смртта на Аки Рахимовски:

„За малку нежност

Ќе се согласам на се

за малку нежност

да можам да заспијам“

Драги пријатели, со неопислива тага во срцето ве известуваме дека денес , 22.1.2022 Аки Рахимовски заспа засекогаш.

Веста за неговата смрт ја потврди и неговиот менаџер Дамир Осредечки за хравтскиот портал 24sata.hr. Тој изјавил дека утринава му се слошило и бил однесен во болница во Ново Место, но дека сеуште не е позната причината за неговата смрт.