Џафери бара антикорупционерите да се извинат

Претседателот на Собранието Талат Џафери побара од членовите на Државната комисија за спречување корупција до утре да се извинат за изнесените наводи дека апанажата на пратениците изнесува 100.000 денари. Во спротивно вели Џафери членовите на ДКСК се избираат од Собранието и тоа му дава право да бара одговорност од нив.

Извор:Курир.мк