ВИДЕО – „Само за неа пеам јас, само за неа навивам“, бодри ја вечер Македонија

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во почеток од 20:45 часот го пречекува Косово во рамки на квалификациите за Европското првенство.

Фудбалската федерација на Македонија на Фејсбук објави видео со кое навивачите, иако нема да бидат присутни на трибините, може да ја бодрат нашата репрезентација.

-Next Time и Nikolce Micevski направија “Само за неа пеам јас, само за неа навивам” да звучи победнички за утрешниот натпревар на #Македонија! Нашите Martin Bleki и Stefan Filipovski од Next Time со Nikolce Micevski даваат вистинска поддршка за македонската репрезентација…, напишаа од ФФМ на објавата на Фејсбук.

https://www.facebook.com/watch/?v=711491659577467