20-годишен спортист почина од коронавирус, трагедија во САД

Џамејн Стивенс, 20-годишен колеџ играч во американски фудбал од Калифорнискиот универзитет во Пенсилванија почина од коронавирусот. Оваа вест ја потврдија и од Универзитетот.

-Беше прекрасна личност, секогаш насмеан. Имаше позитивно влијание на сите околу него, беше кажано во прошталната порака.

Таткото на починатиот, исто се вика Џамејн Стивенс, некогаш беше НФЛ играч, а настапуваше за Питсбург Стилерс и Синсинати Бенгалс. Штета, помалиот Џамејн никогаш нема да заигра во НФЛ.

Постави одговор

Your email address will not be published.