Тасевски: Е па смејте се сега и јадете шамари и од Груби и од Бојко

Сфативте сега кој е вистинскиот Премиер во државава?Груби е, не Заев, напиша актерот Сашо Тасевски.

Тој ќе му каже на својот сопартиец во министерството за финансии на која етничка заедница да дели субвенции. Во кого се парите тој владее. Кога го кажав ова во Само вистинна, фејсбук кретенчињата на СДСМ, пробаа да ме исмеваат. Е па смејте се сега и јадете шамари и од Груби и од Бојко. Квислинзи, напиша Тасевски.

https://www.facebook.com/sasho.tasevski/posts/10158638999347180