Летото се уште трае- денеска сончево и топло, особено подгответе се за температурата која доаѓа овој викенд

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во недела времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Во понеделник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

Исто така во вторник не очекува сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец.