Груби за збогум му подари кече на Жбогар

Евроамбасадорот во заминување Самуел Жбогар на подарок доби кече од првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби. Фотографиите со подарокот за Жбогар беа објавени од средбата која се одржала денеска.

Од кабинетот на Груби велат дека тојму посакал на Жбогар успех во понатамошната кариера и му порачал дека вратата во нашата земја му е отворена.

Груби и Жбигар разговарале за реформите, Охридскиот рамковен договор и бескомпромисната борба против корупцијата.