Поројните дождови кои денеска ја зафатија Македонија го поплавија Охридското корзо

Поројните дождови кои денеска ја зафатија Македонија го поплавија охридското корзо.

Метеоролозите најавуваат дека облачно, посвежо и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе има и до крајот на неделата.