Wednesday, December 6, 2023
домаВЕСТИОд полноќ нови цени на горивата

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енегетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Согласно последната одлука на РКЕ од минатата недела цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се зголемија за 0,50 денар/литар.

Цената на дизелот се намали за половина денар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани