Saturday, December 2, 2023
домаЖИВОТМај дик, мај гарден- Како Англичанец преведува македонски поговорки (ВИДЕО)

Мај дик, мај гарден- Како Англичанец преведува македонски поговорки (ВИДЕО)

Англичанецот Ендрју пробал да научи што значат некои од македонските поговорки.

Оди објасни му на странец што значи „да те серат кокошките“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани