Избувна пожар во цистерна за бетон во Скопје

МВР информира дека вчера во 13:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Никола Карев“ настанал пожар во товарно возило – цистерна за бетон, со косовски регистарски ознаки, која во моментот била празна.

Пожарот бил изгаснат од возачот Б.А.(40) од Косово. Се работи на расчистување на случајот, велат од полицијата.

Постави одговор

Your email address will not be published.